KAMUOYUNA DUYURULUR

Haber Tarihi : 05.02.2016

 

Bu hafta 07.02.2016 Pazar günü Namık Kemal Stadyumunda oynanacak olan Tekirdağspor-Birlik Nakliyat Düzyurtspor müsabakasında taraftarımıza bilet kesilmeyecektir. Bunun sebebi ise 24.02.2016 tarihinde oynanan Tekirdağspor-Yeşil Bursa Nilüfer maçında kendini bilmez bazı taraftarların taşkın hareketleri yüzünden TFF tarafından sahamızın 1 maç seyircisiz olarak maç oynatılmasına ve 4.000,00 TL de para cezası verilmesine karar verildi.

 

Çünkü bu sene iç sahada oynadığımız 11 müsabakada 2 ihtar 5 kez toplam 22.000 TL tutarında para cezası ve son oynayacağımız Birlik nakliyat Düzyurtspor un da seyircisiz oynama cezası verilmiştir. Tekirdağspor’umuz Kendini bilmez taraftarlar yüzünden Federasyon tarafından 1. Sırada kara listeye alınmış ve gelecek bilet gelirlerinin de hesabını yaparsak 40.000,00 TL maddi kaybımıza sebep olmuştur.

 

Miktarlar her seferinde katlanarak artıyor, bundan sonra özellikle hakeme yönelik küfür ve madde atılması en az 3 maç saha kapamasına gider. Kendini bilmez bazı taraftarlar yüzünden, Tekirdağspor taraftarından böyle kritik bir maç öncesi ayrı kalmanın manevi zararını zaten anlatmaya gerek yok.

 

Sizlerle birebir konuşurken, internet ortamında, gazete haberlerimizde defalarca küfür etmeyelim, sahaya madde atmayalım diye rica ettik. Maç sırasında aşırı küfür ve çirkin tezahüratlarda Kulüp Başkanımızın ayağa kalkarak işaret ederek küfür etmeyin demesini bazı taraftarlar farklı yorumluyorlar bu tip hareketler, gözlemcilerin raporlarında da belirtildiği gibi verilen cezaların hafifletme olarak TFF ceza kurulunda nazere dikkate alınmaktadır. Taraftarın bunu böyle bilmesi gerekmektedir. 

 

Kulübümüzün maddi durumunu, imkansızlıklarını defalarca sizlere anlattık. Bu şartlar altında davaya inanmış bir şehir olarak hareket ederken, kendini bilmez 50-60 kişi yüzünden bu koca camiayı hiç kimsenin hem maddi hem de manevi olarak üzmeye, hiç kimsenin bu şehrin futbol tutkunu insanlarının seyir zevkini engellemeye hakkı yoktur. Bu hafta maça sadece A tipi protokol ve tek tek kimlik kontrolü yapılan yöneticiler girebilecektir.

 

    Büyük Tekirdağspor camiası ve sevdalıları takımına gönül veren taraftar bu kendini bilmezleri aranıza sokmayın, Emniyetimiz ve Yönetim olarak her türlü tedbirleri alarak bu Tekirdağ Spora zarar veren kendini bilmezler ile ilgili her türlü işlemlerin yapılacağının bilinmesi gerekir. Ve bu çalışmalarda başlatılmıştır.

 

                Sezon başı itibari ile bazı kendini bilmez taraftarlar takımlarına yardımcı olmak felsefesi içerisinde ağıza alınmayacak kelimeler ile hakemlere küfür ediyorlar. Takımımızın kötü oyun sergilediği zamanlarda teknik heyet ve futbolcularımıza küfür ediyorlar. Her türlü bütün sıkıntılara rağmen Tekirdağspor’ un krizden çıkaran Yönetim Kurulu Başkanı ve Yöneticilerine küfür ediyorlar.    3-0 maçını kazanmış hocasına küfür ediyorlar. Bu Nasıl bir zihniyet? Ben böyle bir taraftar zihniyetini anlamıyorum. Bu Tekirdağspor’ u sevmek değil, Tekirdağspor’a en büyük kötülüğü yapmaktır. Kendini bilmez 50-60 kişi orada ailesi ile çoluğu çocuğu ile gelmiş insanları da o küfürlerle rencide edip maç zevkinden soğutuyorlar. Bunu yapan taraftarlar Tekirdağspor dostu değil, Tekirdağın kötü durumlara düşüren kendini bilmezleri en büyük Tekirdağspor karşıtı olarak alıyoruz. Bunlar bağırmakla küfür etmekle Tekirdağspor’ u desteklediklerini mi zannediyorlar? En son oynan Bursa Nilüferspor A.Ş. maçında kendini bilmez kendine malik olmayan bazı insanların taşkın hareketleri ve sahaya atılan yumruk büyüklüğündeki taş ve diğer cisimler nedeni ile sahamız en az 3 maç kapanması gerekirken 1 maç seyircisiz oynama ve 4.000,00TL para cezası gelmiştir. Kendini bilmezler yüzünden her zaman takımlarının yanında olan vefakar ve cefakar taraftarımıza yazık oluyor. Buda Tekirdağspor taraftarına en büyük ağır cezadır.

Esas olan sahada takımın kötü oynadığı zaman futbolcularını motive edecek tezahüratlar yapılması gerekir. Futbolcu kötü oynayabilir ama futbolcunun anasına avradına, çoluğuna çocuğuna küfür eden insanlardan bu takıma faydadan çok zarar verir.

Bundan böyle bu olaylara sebebiyet verenlere başta Başkan olarak ben, Yönetim Kurulu ve emniyet imiz gerekli işlemlerin yapılması için her türlü kararı ve tedbiri almış durumdadır. Buna göre taraftarını, takımını seven vefakar seyircimize, taraftarımıza asla sözümüz olamaz. Ne taraftarsız Tekirdağspor, ne de Tekirdağspor taraftarsız olamaz. Biz et ve tırnak gibiyiz, asla birbirimizden ayrılamayız. Ama bu takımada zarar veren Tekirdağspor’ un adını her maçta karalisteye yazdıran bu kendini bilmezlere fırsat vermeyelim.

 

   Burada şu hususu da açıklamadan geçemiyoruz. Sezon başında bize vaad edilen yardımlar yerine getirilemediğinden dolayı 1. yarı yıl sezonu sonunda futbolcularımızın alacaklarını ödeyemediğimizden dolayı 8 futbolcu Tekirdağspor’u futbol federasyonuna şikayet ettiler ve belirli bir süre içerisinde bu futbolcuların alacakları ödenmediği takdirde serbest kalacakları için ilgili makamlarla görüştük. Sayın Valimizin katılımlarıyla Tekirdağspor olarak bir yemek düzenleme kararı aldık. Burada Tekirdağspor’u siyasete alet etmeden tüm Milletvekillerimize Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Siyasi Partilerin İl Başkanlarımızdan bu konuda destek istedik. Bu yemeğin yapılması ile ilgili başta Sayın Valimiz, Ak Parti Milletvekillerimiz, başta Mustafa Yel ve Ak Parti İl Başkanımız Ahmet Akçay bu konuda ellerinden gelen her türlü desteği verdiler. Ne yazık ki bu yemeğimizde Tekirdağspor’u siyasete soktular düşüncesi ile Belediye Başkanları bazı Siyasiler ve İş Adamları bu yemeğe katılmadılar. Yapılan bu yemek sayesinde bugüne kadar 736.000,00 BİN TL nakit ve çek olarak makbuz karşılığı kulübümüze bir destek geldi. Yeni gelecek destek çalışmaları da devam ediyor. Eğer bu destek gelmemiş olsaydı bugün Tekirdağspor 2. Yarı sahaya çıkamayacaktı.

 

Maalesef şunuda ifade etmek istiyorum Kİ Profesyonel kulüplere belediyelerin destek veremez felsefesi ile mevzuat gereği destek edemez düşüncesine sığınan Büyükşehir Belediyesi bütçesinden herhangi bir yardım beklemiyoruz. Yapılacak çeşitli etkinlikler ile Tekirdağspor için Büyükşehir Belediye başkanı tarafından da Tesisleşme ve Tekirdağspor’un geleceği ile ilgili bazı organizasyonlar yapılabilir. Ne yazık ki bu güne kadar Büyükşehir Belediyesinden sadece 50.000 BİN TL bir sponsorluk yardımı gelmiştir. Onun dışında herhangi bir yardım desteği olmamıştır.  Bu yemek yapılmadan önce defalarca Valimiz ile beraber bir yemek düzenleyelim dememize rağmen maalesef böyle bir oluşum gerçekleştirilememiştir. Biz burada kimseyi Kamoyu önünde eleştirmek birilerini yüceltmek için Politika yapmıyoruz. Eğer bizden Yönetim olarak rahatsız olanlar varsa biz hemen bu görevi devretmeye hazırız. Almış olduğumuz bu görevi en iyi yerde bırakmak istiyoruz. Bu şartlar altında mayıs ayında Olağan Genel Kurulumuzu yaparak bayrak yarışını bizlerden daha iyi yapacağına inandığımız yönetimlere bırakmak istiyoruz.

 

Maalesef üzülerek şunu ifade etmek istiyoruz ki bu hafta oynanacak Birlik Nakliyat Düzyurtspor maçımızda seyircisiz olarak oynayacağız. İnşallah takımımızın çıkışı için bu maç bizim için çok önemli. Tevfik hocanın gitmesi ile zamanında bu takımın formasını giymiş deneyimli, tecrübeli, prensip sahibi, ilkeli,  Mehmet Erdal Alpaslan’ın himayesinde bu takımın sahada başarılı olacağına inanıyorum.

 

İlk yarı sonunda düşmüş olduğumuz krizden çıkaran her türlü maddi manevi imkanları ile yanımızda olan makam ve iş adamlarına ve düştüğümüz durumumuzu görerek köşe yazılarında bizleri en iyi şekilde anlayan Basın Mensuplarımıza ve bizlere destek veren Tekirdağ Halkına ve Kamu Kuruluşlarına şükran ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

                Önümüzdeki hafta çok geniş kapsamlı tüm konuları açıklayacak şekilde basın toplantısı yapacağız. Bu toplantıyı gerekirse Halka açık olarak Tuğlalı Parkta yapacağız. Bundan sonra bu tür olaylarla karşılaşmamamız ve gerçek müjdeler vermemiz dileklerimizle saygı ve sevgilerimizi sunarız.

 

Tekirdağ Spor Yönetimi Adına

Başkan

Mustafa AYDOĞDU


Okunma Sayısı : 3250
22.09.2019
Önceki Maç
1. Hafta
29.09.2019
Önceki Maç
2. Hafta
06.10.2019
Önceki Maç
3. Hafta
13.10.2019
Önceki Maç
4. Hafta
20.10.2019
Önceki Maç
5. Hafta
27.10.2019
Önceki Maç
6. Hafta
03.11.2019
Önceki Maç
7. Hafta
10.11.2019
Önceki Maç
8. Hafta
17.11.2019
Önceki Maç
9. Hafta
24.11.2019
Önceki Maç
10. Hafta
01.12.2019
Önceki Maç
11. Hafta
08.12.2019
Önceki Maç
12. Hafta
15.12.2019
Önceki Maç
13. Hafta
19.01.2020
Önceki Maç
14. Hafta
26.01.2020
Önceki Maç
15. Hafta
02.02.2020
Sonraki Maç
16. Hafta
09.02.2020
Sonraki Maç
17. Hafta
16.02.2020
Sonraki Maç
18. Hafta
23.02.2020
Sonraki Maç
19. Hafta
01.03.2020
Sonraki Maç
20. Hafta
08.03.2020
Sonraki Maç
21. Hafta
15.03.2020
Sonraki Maç
22. Hafta
22.03.2020
Sonraki Maç
23. Hafta
29.03.2020
Sonraki Maç
24. Hafta
05.04.2020
Sonraki Maç
25. Hafta
12.04.2020
Sonraki Maç
26. Hafta
Puan Durumu
Sponsorlarımız
 
  © Bu web sitesinin her hakkı Tekirdağ Spor Kulübüne aittir, hiç bir bilgi izinsiz alınarak kullanılamaz.